Poradenství

Chcete vědět rychlý tip na výběr správné podrážky u obuvi?  

Víte, jak se připravit na preventivní prohlídku nožiček u pediatra?

Bojujete s tím, že vaše dítě odmítá běhat bosé?

Kdy jsou kotníčkové boty lepší? 

Proč míčky  ke cvičení  nestačí? 

Proč má moje dítě nohy do O nebo do X?

 Co budete vědět po konzultaci? Budete schopni sami posoudit, která obuv je pro vaše dítě ta nejlepší a také lépe odhadnout, který odborník vám může pomoci, pokud právě řešíte nožky vašich dětí. Budete vědět jasně a srozumitelně vysvětlit okolí, proč je vaše dítě bosé a hlavně si začnete všímat věci, které jste nikdy předtím nevnímali.

Skype konzultace 0,5 hodiny 240 Kč, úhrada předem

Skype konzultace 1 hodina 480 Kč (je možná skupinová konzultace za zvýhodněnou cenu 250 Kč na osobu), úhrada předem

Obsah  konzultace (obsah je možné upravit podle zájmu)

 * První krůčky a první obuv (Naučí obuv děti chodit?)

 * Dopad obuvi na chůzi a vývoj nohou (Mají bosí lidé a obuti lidé stejné nohy?)

 * Negativa klasické obuvi, na které vás nikdo neupozorní (skrytá podpora klenby, úzký prostor pro prsty, co je pravda a co je jenom marketing,…)

 * Pozitiva chůze naboso, proč ano, kdy ne, bosá obuv (co je a co není bosá obuv, čemu dát přednost při výběru obuvi, …)

 * Praktické tipy na nákup dětské obuvi, odhad velikosti, systém WMS (jak spolehlivě měřit nožičky, jak chránit obuv při jízde na odrážedle,…)

 * Praktické tipy na podporu zdravého vývoje dětských nohou a celého pohybového ústrojí (jak kontrolovat vývoj klenby, …)

 * Mýty v oblasti obouvání

 * Měřidla na trhu, jejich srovnání, výhody a nevýhody

Vaše postřehy:

Chcela by som sa pekne poďakovať pani Janke Tóthovej za poskytnutie SKYPE konzultácie. V rámci 3/4 hodiny mi pomohla zorientovať sa v problematike, ako vybrať správne topánky, ponožky, poradila, ako stimulovať synove chodidlá a nasmerovala ma na ďalších odborníkov, u ktorých by som mohla riešiť synov ortopedický problém a tiež na fóra, kde môžem získať ďalšie informácie. Ušetrila mi tým veľa času a tiež peňazí, ktoré som neminula zbytočne na nesprávne produkty, ktoré by som určite na začiatku pokúpila, kým by som sa sama zorientovala v správnej dĺžke, šírke a iných vlastnostiach obuvi. S pani Tóthovou bola efektívna a priama komunikácia, cítim, že čas konzultácie využila veľmi produktívne, následne mi aj poslala ešte dodatočne informácie mailom. Ľutujem, že som ju nekontaktovala skôr.

Miroslava, Bratislava

Na návštěvu k Jance Tóthové mě přizvala kamarádka a já příliš nevěděla, co od toho mám čekat. O tuto problematiku jsem se nikdy zvlášť nezajímala, a proto mě taky informace od paní Tothové velice zaujaly a dalo by se říci, že přesvědčily o dobré věci. Nejenže nám stručně a výstižně vysvětlila problematiku bosých nohou (včetně odkazu na odbornou literaturu), ale také vše doplnila ukázkou běžných dětských bot (rozřezaných:)), které svým tvarem mohou deformovat dětskou nohu. Zdůrazňovala, jak je důležité správně vybrat dětskou obuv, aby nedocházelo k vbočenému palci, což jak jsem objevila je problém i mých nohou. Svým povídáním mě paní Janka inspirovala k podrobnějšímu zkoumání (zatím jen teoretickému) dětských bot. Zárověň nám také ukázala typy barefootové obuvi dostupné u nás. Z této krátké přednášky jsem odcházela s předsevzetím, že až za pár měsíců budu shánět boty pro první krůčky mého dítěte, budu bedlivě vybírat a s radostí se obrátím o radu na paní Janku. Pokud máte možnost, zajděte si na její přednášku, budete mít rozhodně o čem přemýšlet.

Klára, České Budějovice