Zdravá dětská obuv

Existuje něco takového jako zdravá dětská čepice? Asi ne. Čepice může být malá, velká, těsná, teplá, ale zdravá asi ne. Když je zima, hřeje, když je teplo, je zbytečná.

A co takhle zdravá dětská bunda? Opět platí, že je potřebná, když je zima, ale v létě ji rozhodně dítě nosit nebude, protože by se zpotilo, zapařilo a byly by z toho nějaké kožní patálie.

A takhle bychom mohli pokračovat rukavicemi, kalhotami. Oblečení nemůže být zdravé, je to prostě oblečení, které má svůj účel, a oblékáme ho podle teplotní potřeby.

Brýle? Jsou brýle zdravé? Korigují nějakou oční vadu, zázraky však neumí, oči nevyléčí, jenom jim pomáhají. Spojení zdravé brýle zní divně a nikomu nic neřekne. Některé obruby sedí líp, jiné hůř, některé jsou dražší a odolnější, jiné zase praktické, protože jsou z gumy. Děti dokážou své brýle odrovnat za jedno odpoledne. Některé s nimi dokonce bagrují v písku. (Jirko, promiň, opět jsem použila jeden tvůj hezký příběh. Pro zasvěcené čtenáře – to je ten pán, který si v dětském pokoji bos stoupl na silniční kužel od Igráčka a málem skončil na chirurgii. Brýle nosí již od předškolního věku a v začátcích s nimi nabíral písek.)

Jedna věc mě však zaráží. Jak je možné, že všechno, co jsem právě vyjmenovala, zní tak… divně (tedy velice diplomaticky řečeno) ve spojení se slovem zdravý, protože si pod tím nic neumíme představit, ale přitom neustále slyšíme o zdravé dětské obuvi? Co si pod tím přestavujete vy? Já si totiž po tom všem, co o botách vím, nedokážu představit nic. Jenom to, že dětská obuv chrání nohy mých dětí před mrazem, vodou, že může být malá, velká, široká, úzká, tvrdá, měkká, kožená nebo textilní, drahá, levná, kvalitní, nekvalitní, hezká, ošklivá.

Pokud byste šli kolem nějakého obchůdku se zdravými kojeneckými dupačkami, napište mi. Když půjdete kolem nějakého obchodu se zdravou dětskou obuví, to mi, prosím, nepište, to byste mi velice brzy zahltili mail. Děkuji. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..