Feelmax Niesa

Pozorně jsem sledoval chůzi mého tříletého syna,když měl obuté boty Feelmax a všiml jsem si následující pozitiva v porovnání s jinýma běžnýma botama:

 

1. Nejviditelnější rozdíl je ve volné dorsiflexi prstů, která chybí dokonce i v těch nejlehčích sportovních botách. Podrážka běžné boty zůstává neohnutá během všech fází kroku. Věřím, že boty Feelmax pomáhají vývoji drobného svalstva a propriocepce.

 

2. Můj syn je se svojima Feelmax botama spokojen, obzvlášť během léta, když má člověk velkou chuť zout si boty a ponožky i venku. Tyhle lehké a ohebné boty zdá se nebrání jeho aktivitám tak jako pevná sportovní bota.

 

3. Bez jakýchkoliv pochybností můžu doporučit obuv Feelmax jako první botičky pro deti. Když se učí chodit, ploska chodidla zažívá stejné pocity a klady jako při chůzi naboso nebo při chůzi vevnitř bez bot. Navíc, je potvrzeno, že je zbytečné léčit dětskou plochou nohu pevnýma botama a podporou kotníků.

 

MUDr. Janne Sahlman, specializace ortopédie a traumatológie, operativní podiatrie, Univerzitní nemocnice Kuopio , Finsko

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..